Bioenerji

Bioenerji, bilimsel anlamda yaşayan her canlıda bulunan elektromanyetik enerji yani yaşam enerjisidir. Bilim adamları tarafından varlığı kabul edilmiş olan bu enerji her canlıda mevcuttur. Bioenerjiyi sizde hissedebilirsiniz. Bunun için iki dakika avuçlarınızı birbirine sürtmeniz ve sonrasında dokundurmadan avuçlarını birbirine yanaştırmanız yeterlidir. Elleriniz arasındaki titreşimi sizde hissedeceksiniz. Bioenerji için avuç içlerimiz, enerjinin en kolay yayılabildiği enerji depolarıdır. 

Enerji bedenimizde rahatlıkla dağılabilir. Bunun için bedenimizde çakralar dediğimiz enerjinin bedene dağıldığı ana kanallar vardır. Vücudumuzda 7 adet ana çakra vardır. Bu çakralardan bedene dağılan pozitif enerji ile şifa verme ve şifalanma oluşur. Bedende dağılan pozitif enerji ile beden negatif enerjilerden de temizlenmiş olur. 

Bedenimizde 12 adet ana, 1000′ den fazla bilinen diğer kanallarımız mevcuttur. Bu kanalların kapanması halinde bir süre sonra fiziki bedenimiz rahatsızlanır. Esasta kainattaki her şey canlıdır ve her insan bir enerjiden ibarettir. Canlı ya da cansız her varlık bir enerjidir.  Yaratıcının “ol” emr-i ilahisinden devam etmektedir. Kozmik bioenerji hiç kesilmeden devamlı olarak kainat’ ın üzerine akmaktadır. Kainat’ın ve onun içinde yer alan tüm unsurların hayat hareketlerine devam etmesi buna bağlıdır. Bu atom elektronlarının çekirdek etrafındaki yörüngelerinde hareketleri de buna bağlıdır. Her şey kozmik bioenerjiye muhtaç olarak varlığını sürdürmektedir.

İnsanlar çok eski zamanlardan beri bu yaşam enerjisini keşfetmişlerdir. Çinliler genellikle “çi enerjisi” diye söylerler.  Avustralya yerlileri olan aborjinler buna “birlik enerjisi” derler. Bu ülkeden ülkeye değişmektedir.

Bedenimizi saran koruma kalkanına aura denir. Aura herkeste farklı renkte olabilir. Aura insan bedenini negatif enerjilerden korumaya yarar. Auranın yer yer delinmiş olması ve enerji kanallarının tıkanmış olması, bedenimizin negatif enerjilere açık olması ve enerji alamaz hale gelmesi demektir. Bedenimizin bioenerjiyi almaması enerji kanallarının kapalı olduğu anlamına gelir.

Bioenerji kanallarımızın kapalı olması, hayatımızın her alanını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Çakra adını verdiğimiz farklı bioenerji kanallarımız günlük yaşantımızda birçok konuyu yakından ilgilendirmektedir. Her enerji noktamızın hayatımızda farklı bir yeri vardır. Bu enerji noktalarından birinin kapalı olması hayatımınız o alanında bazı konularında ters gitmesine sebep olabilmektedir.

Bioenerji seanaslarında kişide aura ve çakraları kontrol edilerek tıkalı kanallar varsa açılır. Pozitif enerji desteği ile kişinin yaşam enerjisinin normale döndürülmesi hedeflenir. Bedenin kendi kendini iyileştirme mekanizması uyarılmış olur. 

Sema Danışık bioenerji eğitimini Bioenerji uzmanı Erol Konuk dan almıştır.

Tüm Uzmanlık Alanları